| ALEX12310 a întrebat:

Daca ma prinde politia cu bautura ai tigari eu fiind minor si imi da un avertisment scris il vor trimite acasa

7 răspunsuri:
| Craciun_Ionutz_1994 a răspuns:

Nu au ce sa iti faca frate

| MskDesign a răspuns:

Bineinteles ca il vor trimite acasa sau in alternativa, pot chema parintii la sectie sau te trezesti cu ei la usa.

| vladionut94 a răspuns:

Da unde ai vrut sa o trimita la ei acasa happy da nu-i sigur ca iti da advertisment doar daca nu te cunosc si faci pe smekeru cu ei si iti da amenda sa te inveti minte

| Șamu_Robbert_2001 a răspuns:

Da,pai atunci continui fara sa-ti pese de "foile'' alea, sa zic asa il vor trimite la parinti ( normal, nu prin tine ) si mai departe, parintii decid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai voie sa consumi alcool pe domeniul public, iti da direct amenda.

| 03Didy03C a răspuns:

Alcool, tutun, minor, politie? Tu te auzi? "eu fiind minor" nu ai voie! amenda + avertisment acasa, da ai auzit bine! Pfaa Te distrugi singur copile! Vai, ciroza direct scrie pe tine! straight face

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Si care e întrebarea?