| Ukaya a întrebat:

Daca ma vaccinez si apoi patesc ceva fie de la vaccin sau din alta cauza asigurarea de viata se mai aplica sau ramane datoria in familie? E vorba de un credit ipotecar.
Mie asa mi-a spus un coleg de munca

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vaccineaza-te fara grija, ca nu ai ce sa patesti.
Esti la risc major daca nu te vaccinezi si iei covid (varianta delta, fiind de peste 1000 de ori mai rea ca covidul initial).

in ce privesc imprumuturile si datoriile bancare sau ipotecare, se mostenesc de persoana care iti mosteneste bunurile!

| Ukaya explică (pentru Violleta2022):

Eu am intrebat daca firma de asigurari va mai fi obligata sa plateasca daca eu mor in perioada urmatoare, nu neaparat de la vaccin invocand ca m-am vaccinat fara acordul lor

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ukaya):

Depinde numai de asigurarea ta, daca include si acest lucru.
Citeste asigurarea punct cu punct si vezi daca esti acoperita si pentru imposibilitate de munca in caz de handicap provocat de un virus sau moarte.

| Ukaya explică (pentru Violleta2022):

Pai nu scrie ca am facut-o inainte de covid si eu intreb de vaccin nu de virus citeste mai bine...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ukaya):

Cand este implicata o firma de asigurari si se plateste asigurae in caz de deces, se face autopsie amanuntita a corpului celui decedat, ca sa se vada adevarata cauza sau boala de care a murit persoana. Numai in asemenea cazuri se acorda asigurarea.
Din cate stiu eu, daca te sinucizi (inghitind multe tabelete, droguri ori iti ati venele, etc) chiar daca ai asigurare de sanatate, nu se plateste.
De aceea revin si-ti spun, CITESTE ce scrie in asigurarea pe care tu ai incheiat-o cu compania de asigurari, ca noi nu putem stii ce puncte din lista de asigurari, ai selectat tu si la ce esti acoperit.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Datoria o va platii familia bineinteles ca banca este interesata sa si recupereze datoria indiferent ca este de la tine sau un membru al familiei in cazul in care tu mori.

| mihai69 a răspuns:

Aia e asigurare de viață, sau o glumă proastă? Evident că vor plăti datoria cu condiția ca și tu să fi plătit regulat ratele. Indiferent din ce cauză mori (cu excepția suicidului dovedit).

| Emma30555 a răspuns:

E posibil ca vaccinul sa fie o scuza pentru asigurări dar doar daca se intampla ceva direct de la vaccin, adica sa fie o dovadă că vaccinul e problema. Din cate stiu si cei ce au asigurări de sănătate, se plângeau ca nu au stipulat in asigurare efecte adverse de la vaccin, dar dacă se intampla totusi ceva si nu e de la vaccin ei nu au cum sa zică că asigurarea nu acoperă respectiva problema. Dacă îți faci vaccinul si nu ai nimic, chiar dacă s ar intampla vreodata ceva nu va avea legatura cu vaccinul deci asigurarea rămâne valabilă. Asta e părerea mea.

Răspuns utilizator avertizat