| Anomim2025 a întrebat:

Dacă mai multe mașini au parcat pe pista pentru biciclete pot să spun la Poliția Locală să ridice mașinile?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa anunti politia, pentru a fi amendati.

5 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Politia Locala nu mai are dreptul de a da amenzi pentru parcare neregulamentara.

| FlappyXXX a răspuns (pentru Holiday):

Serios?
Atunci poliția locală pentru ce mai este? Să verifice dacă au bătranele din piață facturi la ouale și leușteanul pe care le vinde?
Normal că au voie să împartă amenzi, doar să oprească mașini în trafic si sa le amendeze nu mai au voie.

| Holiday a răspuns (pentru FlappyXXX):

Politia locala este o structura care apartine de primarie, nu de MAI, si intr-adevar, a fost o perioada cand, gresit, aveau dreptul de a da amenzi pentru contraventii referitoare la circulatia rutiera, dar a fost corectat acest lucru. Ei pot cel mult sa instiinteze politia rutiera care sa ia masurile necesare.

| Hammurabi a răspuns:

Bineînțeles. Dacă nu sunt mașinile lor. laughing

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Poti sa-i anunti. Dar nu stiu daca le va ridica. E un alt serviciu care se ocupa de asta. Dar le va da amenda.