| Ioscaa1 a întrebat:

Dacă merg cu cineva cu mașina și acea persoana are mașină cu acte totul în regulă doar ca nu are carnet.și îl oprește politia eu fiind minor pot păți ceva?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu n-ai nici o problema, soferul va avea dosar penal pentru conducere fara permis, pedeapsa fiind de la 1 an la 5 ani inchisoare.

| VadTot a răspuns:

Daca mergi cu cineva care nu are permis. Iti viata in pericol foarte. mult...si e pacat... o viata avem!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu. De unde reaq sa stii tu daca ala are carnet sau nu. Tu nu ai competenta sa-l legitimezi.

| carla2010 a răspuns:

Tu nu patesti nimic, dar iti risti viata cu un asemenea inconstient la volan.

| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Daca nu conduci tu nu patesti nimic

| Sebas330 a răspuns:

Ii da amenda soferului pentru. ca nu are carnet, de minori nu mai stiu laughing

| suntserios a răspuns (pentru Sebas330):

Ii da mai mult decat amenda, ii face dosar penal