| Ukaya a întrebat:

Daca merg la spital sa ma angajez ca paznic pot sa promovez dupa? Sa ajung infirmier dupa asistent si dupa medic? Sau in spitale nu se poate promova asa usor?

16 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Desi ti-am spus de doua ori si ti-au spus si alti respondenti se pare ca nu intelegi ori nu vrei sa intelegi.
Personal medical nu poti ajunge fara studii medicale absolvite intr-o institutie de invatamant medical, respectiv facultate ori scoala postliceala.
Ce este asa greu de inteles?

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu ai cum.
Ca si paznic stai la locul tau, Nu ai cum sa ai experinta.Nu poti promova.

| Werrich a răspuns:

Te rog eu sa participi la Jocul Calamarului!

| Eireann a răspuns:

Daca era asa o dadeam dracacului de facultate si ma angajam liftiera la spital. In 6 ani deveneam direct neurochirurg.
Brancardier nu vrei sa te faci?

| Eireann a răspuns:

Https://bundeangajat.olx.ro/......a-meserie/
Uite, nici nu ai nevoie de bac si esti in domeniul medical mai mult decat portarul.

| Ukaya explică (pentru Eireann):

Ba da dar pot promova ca medic de acolo? visul meu e sa devin medic sa am autoritate si sa fiu respectat. medic de familie eventual sa scriu retete

| Eireann a răspuns (pentru Ukaya):

Nu ai cum sa "promovezi" la medic. Dai bacul, dai admitetea la facultate, faci 6 ani de facultate, dai examen de rezidentiat si te duci medic rezident. Asta este singura cale sa ajungi medic. Si medicul de familie face 3 ani de rezidentiat, nu e cu nimic mai prejos ca un medic specialist in alt domeniu.

| Ukaya explică (pentru Eireann):

Niste escroci

| cfrtobias a răspuns:

Acum nu ajungi primar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa promovezi de la paznic la asistent. Pentru asistent iti trebuie scoala de asistenti medicali, care tine 3 ani.
Ca si cum ai promova pe femeia de serviciu care spala salile la medic.
Pentru medic se face facultatea de medicina (studii superioare) care tine 6 ani. Tu chiar nu stii cum functioneaza lucrurile?

| Ukaya explică (pentru anonim_4396):

Pai daca stau acolo si prind experienta in atatia ani nu as putea fii promovat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ukaya):

Nu, pentru ca pentru a putea profesa ca asistent sau medic ai nevoie de diploma, iar diploma nu se obtine cu experienta ci cu o scoala.

| 1234568807 a răspuns:

De la paznic la medic? ai baut ceva? laughing

| 0VolkSWaGeN1 a răspuns:

Dacă te-ai angajat ca paznic, aia rămâi. Nu poți ajunge medic, ai nevoie de studii superioare, etc.

| Werrich a răspuns (pentru 0VolkSWaGeN1):

Nu e nici paznic, el zice ca e mecanic auto.

| Ukaya explică (pentru Werrich):

Nu sunt dar a-si vrea sa merg sa ma angajez paznic