| Sergiu95 a întrebat:

Daca mi-a fost suspendat permisul de conducere timp de 30 de zile pentru neacordare de prioritate mai trebuie sa dau sala? Eu stiu ca numai daca ai facut accident sau ai fost prins consumand alcool si ti s-a luat permisul pentru 60 sau 90 de zile mai trebuie sa dai sala. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu trebuie sa dai sala pentru 30 zile, daca era pentru 90 dadeai sala si ti se reducea la 30.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa dai testul teoretic. Acesta se da doar daca dreptul de a conduce a fost suspendat pe mai mult de 30 de zile si vrei sa obtii permisul mai repede de expirarea suspendarii.

| NYK4u a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa mai dai sala.Un prieten de al meu a avut tot la fel, 30zile pentru neacordare prioritate si nu a mai dat nimic.

| Sergiu95 explică (pentru NYK4u):

S-a intamplat recent?

| NYK4u a răspuns (pentru Sergiu95):

Nu e recent.Acum aproape 1an.Du-te si intreaba la politie, ei iti pot spune sigur.

| RaduIAndrei a răspuns:

Nu mai trebuie sa dai sala!