| al3x955 a întrebat:

Daca mi se termina contractul de munca (3 luni) angajatorul nu trebuie sa ma dea in preaviz?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie de preaviz in cazul contractului individual de munca pe perioada determinata, atunci cand acesta este desfacut la expirarea perioadei, deoarece stii chiar de la inceput cand se termina contractul. Doar daca angajatorul l-ar desface inainte de expirarea termenului stabilit ar fi nevoie de preaviz, fara ca acesta sa depaseasca termenul.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este necesar preavizul în cazul unui C.I.M. pe perioadă determinată care se încheie la finalul perioadei menţionate în Contract!

Toate cele bune.

| eduard1 a răspuns:

Nu.