| anonim_4396 a întrebat:

Daca n-am depus declaratia de venit 200 (pentru drepturile de autor) in 2008, ce amenda primesc?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Citește legea numărul 571 din 22 decembrie 2003 cu modificările și completările ulterioare, capitolul VIII - sancțiuni.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am interesat la o cunostinta si o poti depune si acum si nu vei primi amenda. In cel mai rau caz, amenda la persoane fizice este mult mai mica decat la juridice...cam 10 lei din cate am inteles. Oricum grabeste-te.winking

| ghem a răspuns:

In afara de faptul ca iti este furat creatia de vreun sarantoc su vreo avida de succes...mai si primesti amenda... deh... daca n ai stiut la timp...