Întrebare recomandată | Aberdeen a întrebat:

Daca nu am buletinul in original, ma pot legitima pe tren cu permisul de conducere, certificatul de nastere sau o copie dupa buletin?

Răspuns Câştigător
| Serpisorul a răspuns:

Daca esti student, trebuie sa ai buletinul ( cred ca merge si copia ) si legitimatia. Nu ar trebui sa iti faci probleme daca ai copia si legitimatia.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Legitimarea în fața organelor de poliție se face cu buletinul, cartea de identitate o lagitimație temporară emisă de organul de poliție sau un pașaport. La personalul CFR s-ar putea și la mica înțelegere.