Întrebare recomandată | Furnicuta000 a întrebat:

Daca nu am terminat facultatea la timp si trebuie sa ma inscriu sa fac an suplimentar, pot pleca din tara si sa vin doar la vara sa imi dau un examen si sa imi dau licenta? Sau nu ma pot angaja in alta tara daca in Romania inca figurez ca sunt studenta? Nu prea ma pricep.

2 răspunsuri:
| christine99 a răspuns:

Ar cam trebui sa faci o alegere, nu prea ai cum sa lucrezi in alta tara si sa fii la facultate aici, chiar si la "seral" trebuie sa vii de cateva ori sambata si duminica. Ai putea sa te transferi la o facultate din orasul in care lucrezi tu.

| Furnicuta000 explică (pentru christine99):

Pai eu mai am doar de dat o restanta si licenta. Licenta e facuta deci ar trebui sa ma duc vara viitoare sa dau restanta (am vreo 3-4 sanse) si apoi, in 3 saptamani, sa dau si licenta. Si daca as fi in tara tot asa ar trebui sa ma prezint la facultate.
Ma gandeam sa nu fie probleme dpdv legal.