| anonim_4396 a întrebat:

Daca o fata ramane insarcinata iar ea decide ca nu vrea sa faca avort in ciuda insistentelor,iar tu nu vrei sa mai treaba cu ea, ce consecinte pot aparea?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Consecinta este ca va trebui sa platesti pensie alimentara pentru copil, de regula pana la 18 ani si daca urmeaza studii in continuare pana la terminarea studiilor, dar nu mai mult de 26 de ani.

| Andreeush a răspuns:

Daca o fata ramane insarcinata si nu vrea sa faca avort e cea mai buna decizie. Avortul este o crima iar copilul respectiv nu are nici o vina.

| SG1995 a răspuns:

Ai obligații paternale.