| numesiprenume0 a întrebat:

Daca o persoana a lucrat 15 ani, pe minimul pe economie(fara grupa de munca sau sporuri in acesti ani) si a ajuns la varsta de pensionare, beneficiaza de vreo pensie?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, va beneficia de pensie pentru limita de varsta, daca a implinit varsta standard de pensionare, avand in vedere ca stagiul minim de cotizare pentru pensie este de 15 ani.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la casa de pensii si întreabă acolo, dacă esti din Bucuresti gasesti sediul mare pe vitan in zona Mall(Mol) Vitan.

| Wr3nch a răspuns:

Da, are dreptul la pensie minima pentru limita de varsta.
https://www.capital.ro/......vizor.html

| Catrice a răspuns:

Sa zicem ca ia ceva drept pensie.

| elena440 a răspuns:

Stiu o persoana care a muncit 15 ani si are 700 si ceva de lei pensie.