| Sandor12921 a întrebat:

Dacă o persoana pică traseul mâine, la scoala de soferi, iar cazierul sau expira la începutul lui Februarie, când merge da se reprogrameze, programarea va fi realizată neaparat înainte ca și cazierul da expire? Help urgent

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este obligatoriu sa te programeze mai repede, programarea se face in functie de conditiile din judetul respectiv. Si nu este o problema, poti obtine alt certificat de cazier judiciar inainte de data la care ai fost reprogramat.

| AFR81 a răspuns:

Nuuu. O sa apara acolo pe calculator ca iti expira cazierul intre timp si te vor pune sa scoti unul nou. Vei fi programat cand e liber, peste cateva luni probabil.