| alexalexandrusincerul a întrebat:

Daca o persoana se tot atinge de persoana din fata pe o scara rulanta poate fi sanctionata cumva? Daca sa zicem in spate nu era nimeni,nu era aglomeratie, deci nu ar avea de ce sa stea fix in spatele acelei persoane.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu se distanteaza de tine nici dupa o somatie ferma, strigi cu voce tare: HOTUL! Vrea sa-mi fure portmoneul!
Imediart va disparea de langa tine... big grin

| anss23 a răspuns:

Pai e hartuire sexuala asta, nu? deci poate fi sanctionata, doar ca trebuie sa ai o dovada banuiesc..martori, ceva.

| alexalexandrusincerul explică (pentru anss23):

Si daca e intentionat poate fi sanctionata? Ma poate atinge din greseala, nu avea loc, poate se grabea sa zicem si voia sa treaca.Dar daca ar face cineva intentionat atunci cum e sanctionata persoana?

| Violleta2022 a răspuns:

Sanctionata de cine?
Daca nu-ti convine ca cineva iti sta in spate, te intorci cu fata la el/ea si-i spui!
Sau te asezi in lateral cu spatele de scara, cu un picior pe o treapta de sus si unul pe treapta de jos, in felul asta nu-ti mai poate sta nimeni lipita de spate.
Eu am gasit varianta asta foarte eficienta cand in autobuz se impingeau labaii in spatele tau.In plus, mai tineam si sacosa intre noi.

| minrest a răspuns:

Daca se atinge pentru a obtine o gratificatie sexuala, poate fi sanctionata daca scara urca. Daca scara urca, e mai jos ca tine cu o treapta, te intorci si ii dai un pumn in fata de sus in jos. Chiar daca ar cade peste altii, nu e nimic, le explici ca te pipaia si vor intelege.

| alexalexandrusincerul explică (pentru minrest):

Nu,scara cobora, nu urca.

| Dismally a răspuns:

E greu de sanctionat asa ceva. Ar trebui sa reactioneze persoana in cauza: te intorci si ii spui sa pastreze distanta.

| Kogaion a răspuns:

Iti trebuie si o dovada ca sa fie sanctionata(amenda), cel mai simplu te intorci si ii spui ferm sa te lase in pace, evelntual ii dai si o palma daca e nesimtit.