| anonim_4396 a întrebat:

Dacă pierzi un card de tichete de masă și nu îl găsește nimeni să-l folosească, mai poți recupera banii de pe el?

E ușor de înlocuit cardul, durează mult?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„Autor: Echipa Banca Transilvania
Indiferent de situatia intampinata, iti recomandam sa il blochezi de urgenta. Se poate face rapid, printr-un apel in Call Center, la numarul 0800 80 2273 sau te rugam sa vii intr-o unitate BT.

Pentru reemiterea Cardului de masa BT trebuie insa sa te adresezi angajatorului"

| ywar a răspuns:

Blochezi cardul, prima chestie;
iti verifici contul on-line, caci se poate- gusto-pass e 100% functional si foarte bun
faci repede o solicitare pentru emitere card
conteaza cat de repede te misti

| Paula2018 a răspuns:

Bună. Se blochează cardul respectiv și poți anunta la Resurse Umane, la noi durează 30 zile până vine cardul. Probabil depinde și de la ce societate e cardul, cel mai bine, sună la info clienți, însă dacă l-ai pierdut ar fi bine să îl blochezi să nu îl poată folosi cineva.