| esmeralda a întrebat:

Daca plantez un trandafir catarator in gradina din fata blocului, are administratorul vreun drept sa rupa flori din el?

4 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Da are dreptul pentru ca el raspiunde de cea ce se intampla prin zona. dar cel mai bine ar fi sa discuti cu el ca sa eviti orice viitoare problema.

| sese a răspuns:

Fiind propietate comuna are dreptul orice locatar depinde doar de NESIMTIREA fiecaruia.Planteaza-l oricum!

| DiMoDi a răspuns:

Dacă plantezi orice în grădina blocului, nu uita să-ti faci provizii de Extraveral, Carbaxin, Distonocalm sau altele asemănătoare!straight face Pe de altă parte, dacă nu plantezi, vei avea o privelişte urâtă în faţa geamului. Soluţia? Plantează si obişnuieşte-te cu ideea că e al tău ca şi al tuturor celorlaţi happy Poate ai noroc de vecini mai civilizaţi decât ai mei (sper să intre careva pe aici să citescă) big grin

| Zoombe3 a răspuns:

Da bineinteles, se afla plantat pe un teren care nu este doar al tau, toti locuitorii blocului au voie. Ramane sa le vorbesti frumos si sa-i rogi sa nu mai rupa.