| Blindeye a întrebat:

Dacă primești o invitație pentru S.U.A. de la o persoana care lucrează la o instituție importanta, ca NATO, beneficiezi de o viza gratuita sau trebuie sa o plătești? Eu merg ca și invitat de către cineva de la NATO și vroiam sa știu dacă viza va fi de tip B (turist) sau de tip NATO?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai multe sanse de a afla erau daca suna-i direct la ambasada SUA.Nu crezi? Cati de pe TPU crezi ca au trecut prin asa ceva?

| DataSoft a răspuns:

Dar nu stiu de ce mai pui intrebarea aici...cand puteai sa trimiti un mail la ambasada americana si sa intrebi acelasi lucru sau sa le dai un telefon