| Aoxkajcjw a întrebat:

Daca primesc niste bani ca donatie pot face ce vreau cu ei nu? indiferent ca is facut de persoana care mi doneaza ilegal, ma gandesc ca e problema lui nu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca stii ca sunt obtinuti din activitati ilegale (infractiuni) atunci este si problema ta, daca se dovedeste ca ai stiut.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Adica, in concret, ce ti-a spus Ioandelasal se traduce prin: daca stii ca ceva ilegal o incurci si tu.

| mihai69 a răspuns:

Dacă știi sigur că provin dintr-o activitate ilegală, mai bine nu te atingi de ei și declari la poliție. Altfel, poți fi acuzat de tăinuire.

| Wr3nch a răspuns:

Nu chiar. Daca is facuti ilegal si se afla, poti fi complice la spalare de bani.

| Yuoia a răspuns:

Fix ca Ioandelasal am vrut sa spun si eu.
Daca stii ca sunt ilegali, mai bine nu-i primi.