| bobonel a întrebat:

Daca renunt la "Creditul Prima Casa" dupa ce acesta a fost aprobat insa nu am apucat sa semnez contractele finale, pot sa figurez in baza lor de date si sa am probleme la accesarea unui viitor credit?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atata timp cat nu ai luat creditul n-ai de ce sa figurezi ca rau-platnic in baza de date (Biroul de credit) si poti lua pe viitor alt credit. In aceasta baza de date cu rau-platnicii figureaza doar cei care nu-si restituie creditul la timp.

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu, atât timp cât nu ați semnat actele finale, nu ați luat suma de bani.
Ce ați semnat a fost doar dosarul de înscriere pentru Programul Prima casă, care putea fi aprobat sau nu.

| bobonel explică (pentru romeo78):

Multumesc! Care ar fi conditiile pentru care ai putea sa ai probleme?

| romeo78 a răspuns (pentru bobonel):

Semnarea contractului final de atribuire a sumei de bani pentru achiziționarea casei, locuinței.