| AvalohAlyn a întrebat:

Daca Romania a fost condusa prost spre foarte prost în ultimii 30 de ani atunci românii de ce nu se trezesc sa voteze un partid mai mic,mai nou și mai curat care nu a avut șansa să guverneze până acum de exemplu USR sau de ce nu orice partid mic,Partidul Ecologist,Partidul Verde, de ce românii aleg doar PSD și PNL? Cred eu că astea doua sunt aceeași mizerie.Romanii nu vor sa se trezeasca sau majorității populației nu le pasa(50 la suta din populație nu voteaza).Trist.Nu-i așa că dat răspunsul singur acum pe urma și foarte scurt și corect:nu le pasă și nu vor să se trezească.Ii alegem pe aceiași brontozauri demagogi la putere iar oamenii care poate vor să facă ceva bun nu au nicio șansă în fața lor.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este o lipsa crasa a multor romani in privinta civilizatiei si a cunostintelor in materie de politica, asa ca multi voteaza ca o turma si crezand in promisiuni mincinoase.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trecand peste faptul ca partidele mari au electoratul loc cu vechime pe care il tin prin diverse tertipuri... as vrea sa stiu eu aceste partide mici, verde, ecologist... ce ofera? Cine e reprezentatul lor, care e programul lor de guvernare si mai ales ce oameni ar trimite in parlament? Stie cineva sa raspunda la intrebarile astea in afara de cei cateva sute de membri?