| brokxy a întrebat:

Daca Romania si Bulgaria intra in spatiul Schengen la anul, inseamna ca nu vom mai avea nevoie de vize pentru SUA? Va fi ca la Ungaria cu 90 zile? Sau inseamna altceva? Multumesc

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Unicul avantaj ar fi ca viza s-ar acorda mai usor pentru ca tarile din SS au facilitati in obtinerea vizei pentru US

| RAY a răspuns:

Nici vorba de asa ceva si asa ca vin spre america mii de imigranti https://adevarul.ro/......index.html

nu compara Ungaria cu Romania, Romania are nevoie de multe secole sa fie la nivelul ungariei

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand nu cred ca intram noi in Schengen la anul.
Schengen inseamna libera circulatie in spatiul UE, nicio legatura cu SUA unde vor ramane vizele.

| Dismally a răspuns:

Ce treaba are Schengen cu SUA? Pentru Statele Unite va fi nevoie de viza in continuare, nu se va schimba nimic.