| Alex89jj a întrebat:

Daca s-a băgat legea de 20 de absențe se scade un punct, acum la bursa sociala nu se mai acorda pe luna respectiva la 10 absențe sau 20?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Criteriilor generale de acordare a burselor elevilor din învăţământul preuniversitar, aprobate prin Ordinul ME nr.5.379/2022, citez:
"ART. 16
  (2) Elevii care acumulează 10 sau mai multe absenţe nemotivate într-o lună nu primesc bursa de ajutor social pentru luna respectivă."

| sierra1 a răspuns:

1 nu s-a "băgat legea" cu așa ceva
2 DAR prevederea se aplică și la bursa despre care spui

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce va mai place scoala, numai burse aveti in cap, pe ce sa va dea burse? Pe lene si chiulangeală? Zero burse.