| Petrovic a întrebat:

Dacă scriu cu cerneală albastră într-un caiet și îl pun într-o cutie, peste 10 ani, se va vedea la fel sau se va decolora, dacă se va păstra la întuneric și la temperatura de 20 - 25 de grade Celsius, într-o arhivă?

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Se decoloreaza.
La mine in caiet se sterge dupa 1 luna, dar in 10 ani...
Si totusi, temperatura nu variaza asa mult.
Depinde si de cerneala folosita.

| L1feDRAIN a răspuns:

Eu scriu cu cerneala violeta si e tot la fel, da peste 10 ani ba chiar mai mult.

| millar a răspuns:

Ai grija si unde il pui, sa nu traga chesti de genu laughing) ce vrei sa scrii in caietul acela?

| LPCTSTR a răspuns (pentru millar):

Reţeta de turtiţe Krabby Patty laughing

| IFeelS0Alone a răspuns:

O sa ramana la fel si peste 100 de ani. Daca pastrezi acel caiet ferit de razele soarelui nu o sa se schimbe nici 1% din culoarea acesteia.