| anonim_4396 a întrebat:

Daca stau in chirie, dar nu folosesc un aragaz cu gaze, trebuie sa platesc gazele la intretinere?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ca sa nu platesti gazele la intretinere trebuie sa faci o cerere de debransare la Distrigaz si va veni un specialist de la ei care te va debransa si va sigila bransamentul. Iti va da un proces verbal si o copie de-a acestuia trebuie sa ajunga la administrator.

| Beatrice_6624 a răspuns:

Da daca ai un aragaz, trebuie sa platesti daca esti conectat la gaze si daca punctul de ardere (aragazul)figreaza la distrigaz, in conditiile in care tu vrei sa te deconectezi de la gaze trebuie sa iti iei detaliile de la 0219281 si te vor debransa definitiv daca esti si titular de contract.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu folosesti aragaz cu gaz nu trebuie sa platesti dar daca folosesti un aragaz cu gaze e gratis laughing))))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Daca este contorizare si nu inregistrezi consum de gaze, implicit nu platesti.
Pa, pa.