| Şandra_Ştefan_1990 a întrebat:

Daca sunt cetatean al ungarieri(parte schengen) pot sa lucrez in america pentru o vara? sau am nevoie de ceva? de exemplu visa? de ce am nevoie ca sa lucrez in america? sau nu am nevoie de nimic?

6 răspunsuri:
| Cristian0015 a răspuns:

De viza, in America se intra ff greu

| doctorandus a răspuns (pentru Cristian0015):

Corect, de viza de lucru, ca daca intri-n SUA ca turist si te apuci de munca, ajungi la parnaie si pe urma te trimit cu avionul cu bratari la maini si injectat cu sedative daca te opui.

| Şandra_Ştefan_1990 explică:

Stiu sigur ca as putea sa merg oricand vreau in america (ca parte schengen) dar nu sunt sigur daca pot sa si lucrez. ajutor.