| andreistan012 a întrebat:

Dacă sunt minor am voie sa conduc un atv de 120cc? Fără permis.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai voie sa conduci fara permis de categoria B1, fapta ar fi infractiunea de conducere fara permis si se pedepseste cu inchisoare de la 1 an la 5 ani. Daca esti minor se poate lua impotriva ta o masura educativa, neprivativa sau privativa de libertate.
Poti conduce fara permis pe camp, loc viran, curte si drumuri care nu sunt publice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai voie sa conduci niciun vehicul cu motor fara permis

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu ai permis nu ai voie.