| MadRaven a întrebat:

Dacă sunt studentă și stau în chirie am voie să merg cu trenul înapoi la adresa de domiciliu (cea trecută și în buletin)? În cazul acesta ce categorie ar trebui să bifez în declarația pe proprie răspundere?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai voie. In declaratie vei bifa pct.4, cele indicate acolo sunt cu titlu de exemplu, asa ca se include si motivul inapoierii la domiciliu.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

@sunt serios esti pe langa subiect, nu ai ce subiect sa invoci in afara de cele 10 casute care sunt gata impuse de lege, deci ea intreaba care din cele 10 casute sa bifeze pentru ca intoarcerea la domiciliu nu este printre ele!

| Simpatic a răspuns:

@sunt serios my bad!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Care e urgenta sa ajungi la adresa de domiciliu aia scrii acolo.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exact Simpatik.
Incercam subtil sa ii spun ca aia nu e o urgenta...