| zamfira a întrebat:

Daca un coleg imi tot face sicane la munca si isi bate joc de mine de fata cu ceilalti colegi, pot sa il dau in judecata? Cred ca termenul care descrie aceasta situatie este cel de mobbing. Pot sa il dau in judecata pe motiv de mobbing? Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, pentru hartuire morala. Aici: http://www.juridice.ro/......unca.html, gasesti o cerere pentru hartuire morala, care a fost facuta instantei de judecata si te poti inspira din ea. Numai bine!

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

De putut să-l dai în judecată poţi, asta nu înseamnă că vei şi câştiga!

| viky_2470 a răspuns:

Da se poate