| anonim_4396 a întrebat:

Daca un student lucreaza part time poate primi si bursa sociala?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate primi, daca indeplineste conditiile pentru bursa sociala.

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Daca lucrezi iti cam strici scorul. Ca practic topurile pentru bursele sociale se fac in primulr and pe baza venitului/membru al familiei iar apoi se dau puncte extra pentru handicat, boli, etc.

E aiurea situatia, dar daca lucrezi legal (cu contract) iti cresti venitul/membru si risti sa nu intri in top.

| Kostzy5 a răspuns:

O sa vad ce se intampla. Daca o sa pierd bursa sociala o sa ma angajez full time.