| AlexDorinel a întrebat:

Dacă v-ar da cineva 5000 lei sa trăiți 3 zile în Ferentari, ați accepta?

24 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da, 3 zile trec repede, eu mi-as face probleme de apartamentul in care as locui acolo sa fie cat de cat decent nu de altceva happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alta intrebare spam?

| Mosotti a răspuns:

Da, de ce nu? Normal ca as accepta si 7 zile sa stau acolo pentru 5000 lei.

| Freya1 a răspuns:

În ziua de azi nu ai unde sa faci 5000 de lei in trei zile, asa ca posibil sa ma risc.
Nu e chiar o sumă mare, dar sa fim seriosi, sunt 3 zile. Poti sa te aprovizionezi bine cu mâncare si sa stai in casa cele 3 zile.Cred ca nici nu ar observa cineva ca esti acolo daca iti faci probleme de asta.
Eu am avut neșansa să îmi iau o data o chirie pe termen scurt intr-o zona rau famata, au fost câteva săptămâni nu 3 zile si nu am murit.Cei drept nu era prea curata zona, erau scandaluri, muzica, batai pe scari si in fata blocului, da la cat stăteam eu prin zona nu ma deranja cu nimic.O dată am avut un inconvenient (exceptând muzica tare si cearta ce imi zbarnaia in urechi) cand s-au bătut niște vecini si o femeie a început să meargă pe la toate ușile sa bată ca sa fie primit înăuntru. Poate nu am procedat bine dar nu am deschis.Dar in fond erau oameni străini de etnie romă, eu femeie, chiar nu voiam să vină peste mine, sa imi sparga usa sau sa imi fac probleme.

| Catrice a răspuns:

3 zile, 5000 lei...50.000 pe luna...da.

| minrest a răspuns:

Daca ai hogeac, stau, adica locuiesc, trei zile in Ferentari si imi dai o bere Silva neagra. Daca nu ai hogeac, imi platesti gazda trei zile plus berea la sfarsit. Gandeste-te ca multi oameni pasnici stau toata viata in Ferentari, pe cativa ii cunosc personal.

| alina2k18 a răspuns:

Pe Calea Ferentari da.
Pe Livezilor, tunsu petre, iacob Andrei si adiacente NU decat daca am 5lacate pe usa metalicawinking si gratii la geamuri laughing

| Lukasssz a răspuns:

Pentru banii aia ma duc sa stau 3 zile si in Somalia, Brazilia sau Venezuela.

| siriusblack98 a răspuns:

Tu sigur nu cunosti Ferentari daca ai ajuns sa intrebi asa ceva.

| RobertMoon a răspuns:

Tu daca nu-ți faci norma de întrebări tâmpite pe zi nu poți să dormi.

| zilog a răspuns:

Cum sa nu cu cea mai mare placere si la jumatate de pret
eu am locuit in ferentari 2 ani
care e problema nu am nici o problema
nu am avut nici o problema
merge
nu mai e ferentariul ce era o data
eu mergeam la cei mai fiorosi acasa si ma puneau la masa ma omeneau si ma si plateau sa le repar calculatoarele
care e problema
pe mine ma stiau de electrician electronist si cei mai nenorociti data ai preturi corecte bune sa li-se para si lor ca nu vrei sa ii arzi la bani te platesc
acolo e problema doar daca ai tu fite si figuri
dar daca mergi pe ideea
da domne ce doriti sa faceti aici sa va pun prize si becuri si intrerupatoare in toate camerele astea mai doriti si un panou electric si un stabilizator de tensiune
uite eu nu am bani sa le cumpar
eu am 60 lei in buzunar toti banii mei dar eu stiu sa le montez
si ca sa nu spuneti ca eu fac pe bisnitarul si ca le cumpar cu un pret si le vand cu altul eu va propun sa lucram in felul urmator ca am si eu copchii de carescu trebuie sa ma duc seara cu un ban acasa
uite ce va propun mergem impreuna le cumparam
apoi eu va montez o siguranta o priza un bec si un intrerupator dvs imi dati 220 lei manopera
Eu asa lucrez cu banii in avans ca doar nu fug eu cu 200 lei ai Dvs.
Si indiferent cat ar fi del de bombardier si de balaur cand ai preturi normale si nu exagerezi iti da banii.
Important este sa nu ai fite si figuri
Sunt foarte buni platnici daca stii cum sa ii iei.
Si daca ai probleme il suni pe unul dintre ei care ti-s-a parut cel mai fioros si caruia i-ai dat un pret bun si omul a fost foarte multuit si ii spui ma astreseaza astia am lucrat si fac figuri acum cand sau vazut cu sacii in caruta
si il dai la telefon si ii pune sa iti dea banii pe munca facuta si le spune ca esti fratele lui alb dar ai stat prea mult la intuneric asa ca din cauza asta te-ai facut asa branzoi. de la prea multa parnaie. ca nu tea mai vazut soarele de mult.
si le spune sa nu te faca sa ajungi iar la inchisoare
asa ca e bine sa iti dea banii pe treaba facuta sa faca plata corect la baiat ca baiatul a muncit cinstit nu a furat
sa faca plata pe munca lui

| zilog a răspuns:

Eu am o gagica in TIRASPOL una in Bender si una in Dubasari
asa ca daca esti un om normal modest nicaieri nu patesti nimic

de cat daca ai fiteze

| Alverto a răspuns:

Iar? Din nou? Vorbești din auzite, nu? Doar că se vorbește de rău nu înseamnă că așa este. Vezi că eu cunosc antreprenori mari din Ferentari

| zilog a răspuns (pentru Alverto):

Si eu cunosc firme mari in ferentari
una se ucupa cu toate pavajele din toate salile de operatii din toate spitalele din Romania
alta face cele mai gasite eclere din Bucuresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, si pentru mai putin nu mi-e frica deloc

| Adrian5575 a răspuns:

Nu, mersi.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Cum să nu? Conform unui sondaj din 2015, realizat de Poliția Română, cartierul Ferentari e printre cele mai sigure zone din Municipiul București.
(Serios, uitați-vă pe Wikipedia!)

| AndreeaWTS a răspuns:

De ce Dorinele?
Ce crezi că se întâmplă în Ferentari?
Te violează careva dacă intri în supermarket să-ți iei salam? laughing

| DenqOO a răspuns:

Da. Stau numai in casa :-D

| Ionut123987 a răspuns:

Ce naiba ma? Normal. Ce e asa rău?

| Nouvel a răspuns:

Intrebare mai stupida decat asta nu am vazut!

| CelCareRamaneInUrma a răspuns:

Nu cred ca-ti face nimeni nimic daca n-ai ''besini'' in cap si iti vezi de treaba ta

| Gabriela19loredana77 a răspuns:

In vacanța? Da dar de Mi-ar da sa trăiesc in America trei zile m-aș muta acolo pana as muri

| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc a răspuns:

Sincer da, pai as face cumparaturi cat pe 3 zile de 30 40 50 de lei sa zic,in rest imi iau haine online, ceasuri, telefon, etc dupa care plec, si nu as prea iesi din casa in astea 3 zile