| Rux2000 a întrebat:

Dacă vin din Germania în România mă bagă în carantină chiar dacă Germania este zona verde?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Numai daca prezinti simptome.

| Digikey a răspuns:

Doar daca tusesti si daca ai febra.

| Rux2000 explică:

Eu n-am niciun simptom. Am stat în izolare acum 2 săptămâni și am făcut 3 teste pe atunci toate negative, nu am avut și nici nu am covid-19. Testele nu le am la mână pentru ca au fost făcute de firma unde lucrează Soțul. Mi-a trimis astăzi cineva mesaj spunându-mi ca nu ma pot duce în România fără sa am test negativ de 48 de ore, dacă nu ma baga în carantina, ca asa i-a spus primarul comunei.

| TimmyTim a răspuns:

Nopewinking