| Hyacinth a întrebat:

Dacă vreau să strâng cărți(să-mi fie donate) pentru a le dona la rândul meu unor școli / centre de copii etc, am nevoie de vreo formă legală de organizare? (mâ gândesc la ONG sau ceva similar) Pot desfășura activitatea ca persoană fizică?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie de nici o forma de organizare, le poti strange si dona ca persoana fizica.

| dinaprilie a răspuns:

Nu, nu ai. Le poti strange si dona fara sa fi nevoit sa acte de firma sau ceva similar. Bravo tie!

| MihailDobrea53 a răspuns:

Nu te obosi degeaba, copiii sunt satuli pana in gat de scl si de carti, le faci un rau daca donezi big grin