| VldB a întrebat:

Daca vreau sa trec granita din Romania in budapesta imi trebuie ceva aprobare de la parinti ca sa pot trece? (nu am 18 ani)
Daca parintii is prezenti mai am nevoie de altceva in afara de buletin?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca sant prezenti parintii treci cu ei, daca nu sant prezenti ai nevoie de procura de la notar ca ai voie sa circuli fara acordul lor, buletinul si bani de calatorie.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca mergi cu parintii nu ai nevoie de altceva decat cartea de identitate.
Doar in lipsa parintilor trebuie declaratie notariala si insotitor major.
Daca ai merge numai cu un parinte ai avea nevoie de declaratia notariala a celuilalt parinte.

| VldB explică:

Multumesc toti mi-ati fost de ajustor... v-as da la toti fundita insa pot alege doar unul sad

| marian123321 a răspuns:

Daca Esti cu ambii parinti poti trece cu buletinul. daca esti cu unul dintre parinti iti trebuie procura de la notar. Sper ca am fost clar...