| vasy24 a întrebat:

Dau funda!
Am o pensie privata la ING am cotizat la aceasta pensie 4 ani jumatate si vreau s-a renunt din lipsa de fonduri
Pot primi bani inapoi?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste cu atentie contractul, acolo scrie conditiile in care te poti retrage si se poate rezilia contractul.

| mixxjim a răspuns:

Trebuie sa vezi in contract care-s conditiile dar nu cred, in cel mai bun caz ii primesti atunci cand ar fi trebuit sa primesti pensia, dar tinand cont ca reziliezi contractul inainte de termen nu e exclus sa pierzii de fapt banii astia. Vezi ce conditii ai in contract sau vorbeste cu cei de acolo sa vezi care-s conditiile si cum poti face cel mai bine.