| SingleForOne a întrebat:

De când au apărut toate problemele pentru Credit Suisse Bank?
Am înțeles că au fost prinși într-o fraudă, dar nu găsesc începutul acestor probleme.

Răspuns Câştigător
| Scorillo a răspuns:

Schweizerische Kreditanstalt (Credit Suisse) s-a "remarcat" din perioada interbelica. Ulterior se pare ca a finantat si Germania nazista si aliatii. Continuind poliica lor, in 2008 a fost amendata pentru finantarea Iranului. Dar au continuat sa "greaeasca" si sa finanteze democratii ca cele din Libia, Sudan sau Birmania. Cred ca in ultimile decenii au platit miliarde de Eu/USD in amenzi/despagubiri/ penalizari stabilite de justitie. Sunt consecventi, ce sa-i faci

1 răspuns:
| blackann a răspuns:

In feb 2022 si in iunie 2022 au fost gasiti vinovati pentru spalare de bani in traficul de cocaina.