| LanguageMaster a întrebat:

De ce a fost infiintată SIIJ în cadrul ICCJ?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Obiectivul declarat a fost pentru a efectua urmarirea penala impotriva magistratilor care au comis infractiuni.
Cel nedeclarat a fost sa fie ca o amenintare pentru magistrati.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

SIIJ are rolul de a controla magistratii. Ea trebuia sa fie o sectie independenta dar Curuta Kovesi si cu Basescu (securistul zis "Se scufundaseu") au pus-o la DNA ca sa poata controla DNA-ul pe judecatori. PSD-ul a vrut sa o faca sectie independenta dar Ciolannis (7 case, infractor care a luat casa prin fals si uz de fals) s-a opus si a ajuns la Parchetul de pe langa ICCJ. In acest fel procurorii pot controla judecatorii si in felul asta in loc sa se faca justitie, avem un simulacru de justitie in care unul intra la puscarie ca le-a spus alegatorilor sa mearga la vot si altul nu intra la puscarie desi a pierdut in instanta o casa luata prin fals si uz de fals (sentinta definitiva si irevocabila). Asta-i tara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salontanul ti-a dat un raspuns total gresit