| anonim_4396 a întrebat:

De ce alege majoritatea votantilor acelasi primar? Desi el s-a facut ca munceste in mandatul anterior.

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Votanții alege pă cine crede ei ca muncește tura următoare.

| Fatamuntilor a răspuns:

Si aici s-a ales acelasi primar, desi lumea nu ar fi vrut, si e nemultumita la un procentaj de vreo 20% de candidatul pe care l-am votat eu.
Poate din obisnuita, sau lumea e multumita de realizarile din ultimii ani.
Eu am votat schimbarea
Ca s-a votat aceeasi primar sa zic ca ar fi ceva.Tot cetateanul va avea de tras
Dar la Deveseu s-a votat un primar desi era mort, iar stia asta lumea! joac-o pe asta!

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Aia-s chiar nebuni la Deveselu.
La noi in oras prezenta la vot a fost de vreo 42%.

| aXy99 a răspuns:

De prosti ce sunt.

| Cksihja a răspuns:

Din obișnuință.

| anonim_4396 explică (pentru Cksihja):

Si prostie sau rautate.