| SVlad a întrebat:

De ce am primit o decizie de impunere anaf pentru stabilirea contributiei de asigurari sociale de sănătate pentru anul 2015, cand eram minor iar baza de calcul e făcută pe baza art. 52 care se refera la impozitul pe profit al microintreprinderilor?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti exact, putem face doar presupuneri, de ex. ca este o greseala. Va trebui sa mergi la ANAF care a emis decizia de impunere.

| Gofigi a răspuns:

ANAF vrea sa scoată bani de ori unde poate am primit o decizie de impunere din 2012 in condițiile in care nu am fost angajat nicăieri