| AlexDorinel a întrebat:

De ce antena 3 critica tot ce face guvernul și critica vaccinarea?

21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca linge in fund un anumit partid.

| RAY a răspuns:

Intelectuala noastră sociala apreciază circul, cearta, jignirile, in restul timpului se uita cu lupa la alți.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentu ca A3 e televiziune de casa a PSD ului
Nu e normal sa tina cu ei?

| Mosotti a răspuns:

Antena trei critica bine, ca guvernu asta numa idiotenii face, acum e razboi aiurea in PNL si cu USR, e nebunie acolo, de aia i-am pus acolo? Sa faca asta?
Oamenii lui Catu se bat cu aia ai lui Orban, ca fiecare vrea ambele functii si de prim ministru si de sef de partid.

Si USR asteapta sa se bata astia intre ei, si sa ia ei ce ramane.

Critica vaccinarea de prosti, aici nu e corect ca, critica.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Ia zi-mi si mie cand au criticat mizerabilii astia pesedeii? Ha? E tembeliziunea unui infractor care sustine alti infractori, simplu. Buba e ca si tevere-ul s-a dus pe p*&a... a fost mai ieri idiotul ala cu doua plagiate de la academia de politie si toata emisiunea moderatoarea l-a lins in dos, nimic nu a zis de plagiatele lui sau ale celor nspe profesori de pe acolo. Jenant.

| relian a răspuns (pentru Mosotti):

Tu se pare le stii pe toate laughing deci vaccinurile is bune,esti cumva doctor,ai vazut ceva la microscop,sau pe ce te bazezi cand afirmi balariile ce le spui?
Afla ca de exista ceva real nu mai critica nimeni nimic.
De ce nu criticia nimeni antibioticele,hai da un raspuns? De ce critica unii oameni religia,sau un vaccin? Pt ca aia care fac afirmatii ca tine,doara dau din gura,atata nimic mai mult,nu au ce arata.
Virusurile is de fapt sau este de fapt Dzeul "doctorilor "alea alora care doara la atat se pricep,sa dea din gura si sa ia milioane, is un fel de preoti ai medicinei laughing
Daca tu vii si spui mie ca ai vazut un porc zburand, doara spui, nu ai nici o dovada, vrei sa te creata toti? Afla ca nu toti is oi, mai sunt si lupi prin lumea asta laughing

| Mosotti a răspuns (pentru relian):

Pai vaccinurile cine le-a facut? Nu specialistii in domeniu? Ma bazez ca o armata de specialisti au facut asta, doar nu is tractoristi sa nu stie ce sa faca pe acolo.

Voi criticati vaccinurile din tot felul de conspiratii, altfel nu ar fi nici o problema, vin niste unii si dau din gura chiar si doctori uneori ca asa au ei conspiratii prin cap.

Si tu ce dovada aduci ca vaccinurile nu-s bune?
Esti cumva doctor sa zici ca nu-s bune? Fi serios.
S-a spus ca cei vaccinati au avut mult mai putine problema ca cei navaccinati in contact cu boala, iar unii nu au mai luat boala, si asta s-a zis ca in randul medicilor s-a intamplat asta.

| relian a răspuns (pentru Mosotti):

Ce dovada aduc eu? Pai m-am uitat cativa ani la microscop laughing nu vorbesc doara sa ma aflu in treaba,am vazut bacterii,ciuperci,dar virusuri niciodata.
Hai sa nu zic niciodata,neau dus si la un microscop electronic si au spus,uitati pe aici ar fi un virus laughing adica nu era nimic concret,erau numai resturi.
Ca sa stii si tu pozele de pe net ce arata virusuri is false,la mic electronic nu vezi color,asta odata. Apoi proba o face unu,chipurile specialist,asa vine vorba,dar cum sa iti desenez,nu vezi clar nimic,asta pentru ca ei pur si simplu strivesc celulele, nu mai stii ce este acolo, o ciorba de zarzavaturi, nu mai recunoscti nimic.
Ei se uita, vorbesc de specialistii tai, ce spui ca is o armata si stiu ce fac.Deci se uita si apoi aleg un fragment din zdrobitura aia si, gata asta e virusu laughing
Deci eu spun ce am trait, ce am vazut cu ochii mei, nu ce spun altii.De 2 ori pe saptamana cate 2 ore asta faceam priveam la microscop,bacterii,virusuri,celule etc.
Pai cand vrei sa vezi o bacterie,pai o vezi nene color,vezi celulele in jurul ei,vezi clar ca lumina zilei.
Ai vazut cea spus la tv,public germanul ala,doctor,specialist in microbiologie?
Deci ala pentru tine nu-i specialist,specialistii is astia ce ii crezi tu.
Ala omu a venit sia declarat public, ca virusurile nu exista, a spus clar virusurile nu isi au locu in microbiologie.
Despre ce avioane vorbim aici? Tu accepti orice tise baga sub gusa de catre orice medic, doara pe considerentu ca ala e medic si se pricepe.
Tu stii cati doctori is buni dintr-o aramata de doctori? Daca e bun unu, daca.
Esti doctor si? Aia nici nu stiu pe ce planeta stau, 99% sau facut doctori doara pentru bani,nu ca ar stii ceva.
Deci aia nu-s tractoristi is pompieri,majoritatea din ei laughing asta asa sa stii si tu.
Eu la scoala am avut coleg care citea ca la gradinita laughing si era student,a iesit inginer laughing,asa si vrei sa iti spun ca ala se pricepe la ceva?

Ai idee cati in lumea asta se pricepe la meseria ce o practica? F putini,iar in domeniul medicieni ii numeri pe degete,asta la nivel mondial.
Deci acele vaccinuri nu-s facute pe baza observarii unui organism, vaccinurile is facute pe baza analizei organismului, se observa o afectiune, nu sa reusit sa sze cunoasca cauza, dar se incearca ameliorarea acelei afectiuni.

Mai simplu spus un fel de vraci moderni, nitel mai rasariti sa zic asa.Asta pentru ca deja au ceva cunostinte anatomice,fiziologice,au aparatura,vad ce se intampla in organism si incearca sa amelioreze.

Atunci cand cunosti un organism,il studiezi,vezi cum poate fi omorat si bagi o otrava,asa cum se; procedeaza cu bacteriile si ciupercile.
Antibioticele tu ai habar ces? Is substante chimice,otrava,care odata intrata in acea bacterie produce leziuni,sau efecte fiziologice in organismul bacteriei blocandui activitatea,iar aia asa crapa.

Antibiotice sunt pentru ca bacteria exista,si tu poti sa o vezi cu ochiul liber,sau la un mic optic,poti sa o cresti,sa o inmultesti,sa vezi ce face,cum face,ca apoi sa stii ce sa-i dai sa crape laughing

Tu ai fost vreodata sa faci test sa vezi daca ai SIDA? Ei du-te,apoi revino si ne spui si nou ce scrie pe rezultat ok?
Apoi sa vii sa spui ca aia is specialisti nu tractoristi.
Eu am facut test,ma luai cu ei,au vazut cai duc pe un teren necunoscut si au spus gata ca ave treaba laughing dar eu platisem,au trebuie sa stea de vorba, se adunase acolo asistente, pacienti, cand a vazut ala a fugitlaughing
Mergi si intreaba un doctor, sa spuna sincer daca a vazut vreodata un virus, sa il vada el personal nu poze din carti sau pe net.
Nus doctor dar nici oaie nu sunt laughing

| Mosotti a răspuns (pentru relian):

Daca ai vazut la microscop tu, inseamna ca asa e, nu te contrazic, nu stiam ca ai vazut tu personal.
Dar poate in contextul in care ati vazut voi, nu erau virusi, nu stiu ce sa zic.

Insa gripa de ce o faci? Corona de ce-l faci de-ti papa plamanii? Ca nu exista virusi? Deci totusi ceva este.
Adica pe vecinii mei de la doua etaje mai jos de ce i-a luat salvarea ca se sufocau de la covid?! Nu mai aveau miros, gust, deci exact simptomele, nu sa zici ca aveau altceva.
O fata de aici la fel cu care vb pe privat, deci nu sa zici ca erau cazuri care nu erau de fapt din auzite.
Cert e ca ai vazut, nu ai vazut, actiunea lui se vede.

Si daca se vede ca actiunea virusilor apare cumva, trebuie facut ceva. Inseamna ca sunt pusi in evidenta in alt fel virusii, si nu cum ati facut voi.
Ceva e.

De virusu gripal s-a tot vorbit, l-or fi pus ei in evidenta cumva din moment ce au facut vaccin, si dupa aia s-a constatat ca nu prea mai faci gripa aia.
Daca nu exista boala, mai ziceam, ma, e ceva inventat ca oricum efectul nu apare, dar cand apare si inca puternic de tot, aia e.

Nu sunt in domeniu dar ma iau babeste dupa fapte.
E ca si cum "nu e nici un tragator in zona ca n-am vazut desi am cautat", dar totusi cineva trage de undeva.

| relian a răspuns (pentru Mosotti):

Na spus nimeni ca nu exista boli, dar asta nu inseamna ca daca avem o boala si stim exact cine o provoaca.
Sint foarte multe afectiuni la care nu se cunoaste cauza.Atunci cand cunosti exact cum sta treaba,vei stii sa si rezolvi acea afectiune.
Cancerul stim ce este,dar nu stim de ce apare sau cine este respaonsabil de acea dereglare,pentru ca cancerul este o dereglare genetica,cine este responsabil,sef acolo pleaca,doarme sau nu mai da comanda sa se opreasca formarea de noi celule si alea tot se inmultesc,asa avem o bucata de tesut nedefinit.

De ce racim,gripa ce spui tu? Astea is dereglari fiziologice la care nu le stim cauza,nu stim ce se intampla.
Daca am sti,atunci am rezolva f usor,sau am sti sa evitam sa racim etc.
Iti spun alta chestie traita,cum am spus eu nu ma iau dupa ce spun unu altul.
Ai auzit de Herpes da? Vorbesc de herpes din ala la buze,la gura.Ei eu am din ala de cand eram copil,Apare doara in anumite momente,de exemplu daca mieste sete si nu beau apa,daca ies pe afara primavara cand este racoare si bate vantu si chestii de genul asta.

Specialisti tai spun ca Herpesul este cauzat de un virus si ca se transmite laughing fals,minciuni.
Eu am fost cu cate femei,relatii mai de lunga durata mam sarutata cu ele chiar si cand aveam bubitele alea la gura si ce crezi? Surpriza nici una nu are nimic nici in ziua de azi.
Deci despre ce virus vorbim? Pai un virus,un agent patogen ingtrat in organism ataca doara cand sa dau un exemplu faci baie si iesi afara undei racoare?
Mai sa fie ce mai virus laughing. Daca intra in organism o bacterie ok? Aia indiferent ce conditii is afara ataca,nu conteaza in ce stare esti sau ce vreme este afara.
Treb ca oamenii sa gandeasca,ce legatura are temperatura de afara cu virusul care intra in organism? Temperatura corpului nostru ramane constanta,deci ala sta la aceiasi temp mereu, de ce nu ataca?

Raceala, gripa si alte boli, Herpes SIDA nu-s provocate de agenti patogeni, sunt dereglari alea organismului la care nu stim cauza, nu stim cine e responsabil.

Virusurile is inventate de tractoristii tai laughing isi pierdeau joburile si sau agata de orice.Sa stii si tu ca cei care conduc domeniul medical habar n-au de meseria aia de doctor,doara da din gura is gargaragii.

Astia ne conduc nu aia ce stiu meserie,aia asculta de astia,altfel is pierd joburile.
SIDA am fost si am facut test,nu spune nicaeri de virus laughing am intrebat pai unde scrie de virus? Aaaa pai stai ca nu-i asa noi detectam virusul indirect,adica ne uitam la sistemul imunitar si daca e la pamant gata ai virus laughing
Iti dai seama la ce nivel ne aflam? Pai de ce trebuie sa inventezi un organism pentru ceva ce tu nu ai habar?
Cum am spus astia is ca si religiosii orice se intampla Dzeu a facut ala a dres,asa avem si aici,apare o boala,nu stim de ce,gata am gasit trebuie sa fie un paduche laughing ceva mic cat un atom,asta sa nu poata veni nimeni sa verifice.
Dar din pacate pentru ei cei care fac camere foto au reusit sa fotografieze si electronii dintr-un atom.
Daca ai avea virus,ar trebuie sa ti se ia proba si se uita la micropscop si ar trebuie sa vada.
Un microorganism poate fi crescut si inmultit,se fac milioane pana ii vezi cu ochiul liber.
Poti sa faci si tu acasa experisnte asa.Ia capace pune ceva ce cponsuma bacteriile sau ciupercile,ma refer alea microspcopice si lasale asa cateva zile,sau poti cumpara de la magazi sau de pe net si o sa vezi cate se faclaughing
Eu am facut in aptm,stau la aptm si stranutam si ma gandeeam cas bacterii ciuperci,zic stai cai fac eu pe astia cu aptm lor,am cumparat probe si bacterii ciuperci doara cateva,sub limitele normale laughing

Vezi cautam sa dau vina pe cineva,deci straunutam din alte cauze necunoscute.
In sf tu crezi ce vrei,fiecare este liber sa creada ce vrea,dar ce vreau eu sa arat,oamenii trebuie sa inceapa sa gandeasca singuri.
Cand ai o situatie rasucesteo pe toate fetele,de ce e asa si nu-i altfel, deci uneori poti verifica chiar tu personal.

Deci boli exista, ce spun unia este ca astia ne mint referitor la cauza ce determina acea boala.
Mint si fac bani pe baza asta, scot medicamente pe care iau bani.
Sint vaccinuri pentru gripa, am pe cineva personal care a facut cativa ani la rand si deal dracu mai rau face acu gripa, a zis gata nu mai fac dai la naiba laughing
Deci daca era un virus trebuie sa nu mai racesti sa nu mai ai gripa.ok trebuie sa plec ies in oras.
Numa bine

| Mosotti a răspuns (pentru relian):

Ai ma lasa ca nici chiar asa, mai stim si noi, nu ca nu stim chiar nimic. Din moment ce exista si antivirale, e clar ca au avut efect.
E cam conspiratie ce zici tu aici.

Mie mi-a zis la analiza ca nu am virusul HIV, normal ca nu scrie pe buletinu de analize, ca acolo apare daca ai sau nu anticorpi contra, aia se dozeaza.
Ca am zis "chiar n-am SIDA?", si asa au raspuns ca n-am virusul ala, sa stau linistit, ca aia inseamna rezultatul analizei.

A venit o ruda cu una la mine acasa prin toamna lui 2000, si am f amandoi pe rand, dar fara prezervativ, si de aia mi-am facut analiza la 8 ani si 3 luni de la faza aia adican in 2009, ca tot stateam cu gandul ca daca am?!

O sa ma mai interesez si eu despre virusi si am sa-ti zic, o sa cer si alte pareri.

| relian a răspuns (pentru Mosotti):

Nu am intrebat ce ti-a spus la analize, am spius ce scrie pe hartie, pentru ca ti se da o hartie, mie cel putin asa mi-au dat.
Ma uitai pe hartia aia nu scria nicaeri ca HIV, de acolo a pornit intrebarile si discutia cu doctorul respectiv.Acolo scris de sistemul imunitar,iar aia tiau zis verbal tie ca nai HIV,desi pe hartii nu zic nimic de asa ceva,pentru ca o hartie ramane si este dovada ca mint,deci nu or sa scrie pe hartie ca vazut sau n-a vazut HIV,nici pomeneala,iti zic sistemul imunitar este in regula,iar concluzia este ca nai HIV laughing deci testat indirect.
Toate bolile la care ei spun ca sunt provoicate de virusuri nu se fac teste sa se vada virusul,aia ar fi simplu,ia o proba pune cum am spus la mic si vede,dar ei fac teste sa vada altceva si de acolo asociaza ca acea defectiune sar datora unor microorganisme pe care ei le-au nimic virusuri.
Cand un corp strain intra in organism,cai viu sau neviu,organismul l-a vazut imediat, apoi il si ataca si elimina.
Deci cum crezi tu ca stau virusii in noi? Colcaia care pe unde apuca, iar sistemul imunitar nu le face nimic, interesant.
Daca ar fi fost asa am fi fost disparuti de mult de pe planeta asta.Te intreb ceva mai simplu. Oamenii acum sute de ani, mii de ani, zeci de mii de ani faceau vaccinuri?

Hai raspunde sa vedem ce raspuns dai.Deci daca ai nu luau medicamente,nu faceau vaccinuri,iar populatia umana a ajuns la numamrul la care sintem astazi,asta inseamna ca nu a fost absolut nici o problema,ca organismul uman are sisteme care ii asigura supravietuirea fara absolut nici o problema.

Cam ceva de genul asta trebuie sa gandesti. Microroganismele astea inventate is aparute recent,inainte se stia de bacterii ciuperci,oamenii le vedeau,dar si asa nu luau nimic,pentru ca organismul singur se apara.

Nu trebuie sa ceri parerea nimanui, nici sa ma crezi pe mine, trebuie doara nitel sa gandesti singur si o sa vezi ca nu e deloc cum sau ce spun talharii astia din ziua de azi.
Daca ai un aschie in deget, organismul o vede imediat pe loc si trimite la fata locului soldati si lucratori care sa elimine intrusu.
Cand nu poate elimina izoleaza.o acopera cu ceva straturi de stiu si eu ce o fi, astfel izoleaza corpul strain sa nu mai ia contact cu celulele sanatoase.
Iara tu vii si spui ca antiviralele au efecte laughing ce efecte au? Stii ce efecte au? Cat efect are aghiazma de la biswrica, ataqt efect au si alea laughing

| Mosotti a răspuns (pentru relian):

Am uitat ce scria pe hartia aia de analize, ca au trecut 12 ani jumate, nu mai am hartia.
Oricum virus nu scria, asta clar. Era parca Anti-HIV 1+2 negativ sau pozitiv.
Poate scria anticorpi anti hiv doar, adica au bagat direct numele virusului cum ar veni.

| Werrich a răspuns:

Daca vrei sa asculti laudatorii lui Cîțu uita-te la Digi24 si PROsTV

| RobertMoon a răspuns:

Pai este postul de casa al PSD, e logic sa critice si sa fie impotriva oricarui partid aflat in opozitie cu PSD. Iar despre vaccinare ce sa zic, ei critica ori faptul ca nu s-au implicat mai mult autoritatile in procesul vaccinarii ori ca vaccinul contine nu stiu ce nebunii ca sa faca lumea sa nu se vaccineze, asa ca ori cum ai da-o cu ei tot nu e bine laughing Daca era PSD la guvernare sigur erau prezentate efectele pozitive ale vaccinului in tara noastra si laudau tot ce au facut. Oricum, astea sunt chestii care se stiu de mult, inca de cand avea Basescu primul mandat ca presedinte erau pro PSD si contra oricui, dar tu erai mic atunci si nu ai cum sa asociezi ce s-a intamplat atunci cu ce se intampla acum.

| goguPatent a răspuns:

Pentru ei guvernul e opozitie, ai vrea sa le faca galerie?
Cat despre vaccinare, ei se adreseaza publicului lor, sarac si needucat adica publicul perfect pentru conspiratii antivaccin.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Spun ce vrea lumea să audă pentru a le crește audiența. Practica e veche.

| chuckmanson a răspuns:

Pentru ca posturile de știri românești sunt niște marionete jegoase.

| coadadematura a răspuns:

Sunt redusi la tărtăcuță
La fel ca tiganii

| ionescuvasile007 a răspuns:

De prosti.

| sofiapetre a răspuns:

Pentru ca e o tara libera si sunt liberi sa isi exprime proprile pareri/convingeri