| LanguageMaster a întrebat:

De ce armata română luptă în Afganistan?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca face parte din NATO.

| RAY a răspuns:

Pentru ca o colonie trebuie sa iti urmeze stapani oriunde se afla

Răspuns utilizator avertizat
| PainTech a răspuns:

Pentru ca SUA lupta cu Afganistan.
SUA, Romania si alte cateva tari sunt in NATO, deci si Romania lupta in Afganistan, chiar daca noua nu ne iese mare lucru, decat protectie din partea NATO.

| Iote a răspuns:

Pentru ca facem treaba murdara a "stapanilor" cum bine spune @RAY. Crezi ca degeaba ne-au convins sa dorim sa fim in NATO?

| AndreiMarin499 a răspuns:

Pentru ca sprijină NATO (SUA) acesta intervenție în afganistan e mai degrabă considerată ca o datorie deoarece americanii au instalat scutul antirachetă de la deveselu și au militari care staționeaza pe teritoriul româniei.

| PuyaTimonel a răspuns:

Face parte din Organizatia Tarilor Nord Atlantice

| andreiminion a răspuns:

Pentru ca Romania face parte din NATO, nu doar Romania lupta acolo ci si tari puternice care fac parte din NATO.

| Cristi2206 a răspuns:

Salut, pentru ca Romania face parte din NATO.