| anonim_4396 a întrebat:

De ce boala sufăr dacă am impresia ca mereu când discut cu cineva acel cineva are ceva cu mine și când ma contrazice ma agit rapid?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Esti putin paranoic. Incearca sa nu mai fi asa pesimist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Paranoia.

| PsyhoChild a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.Fi mai sigur pe tine.Este bine sa te contrazici cu cineva pentru ca asa iti formezi caracterul si poti sa iti dau cu parerea despre anumite discutii.Fi mai optimist si incearca sa gasesti argumente ca tu ai dreptate!

| Georgemtb a răspuns:

Esti paranoic, dar controleaza-te. Cand realizezi ca esti paranoic incearca si opune-te si nu te mai agita si scoate-ti din cap ca are ceva cu tine. La un moment dat o sa ti se scoata din cap ca cineva are ceva cu tine.