| Silwian a întrebat:

De ce când America invada tara după țară nimeni nu mai zicea nimic! Iar acum că Rusia vrea sa invadeze Ucraina ..toată lumea e inflamata!????????????

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca Rusia nu invadeaza tari din orient de care i se rupe la apropare oricine ceva. Ca dupa Ucraina vine restul europei de est.

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns (pentru hexagonulpentagonal):

Mda, si cui ii pasa de el? Ce zic eu e ca atata timp America nu a atacat o tara din Europa nu ii pasa nimanui. Rusia face asta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca Rusia nu respecta nici Conventia de la Haga, nici cea de la Geneva. SUA fac victime colaterale pentru ca nu sunt bine informate in anumite cazuri. Rusia nu e asa. In cazul Rusiei e o alegere sa violeze in pas de dans Conventia de la Geneva.
In plus, chiar daca ambele tari sunt bagate pana in gat in coruptie, aceasta se simte diferit si stabilitatea ei e diferita. Daca Putin a ajuns in ipostaza de "Statul sunt eu", celelalte tari aliate cu SUA (sau chiar SUA) nu au un astfel de personaj. Putin nu e peste lege si asa va fi pana la moartea lui. Niciun presedinte, niciun politician nu e intangibil in democratia vestica. Si pentru asta sunt exemple destule. Pe scurt, raul cel mai mic.

| chuckmanson a răspuns:

Pentru ca America a invadat în principal tari din Orientul Mijlociu și majoritatea oamenilor din tarile de lumea întâi considera viețile oamenilor de culoare drept mai puțin importante.
Plus Ucraina e în Europa și e un semn ca Rusia vrea sa restaureze Uniunea Sovietică.

| Silwian explică (pentru chuckmanson):

Nu sunt ruso...Dar Cred ca rusia a ramas singura tara necontrolata de america si uniunea europeana! in rest toate sunt sub dominatia ue! si a americii! sad oare i bine asa? E bine ca toate statele astea au aceeasi bancnota smd... Oare de ce Anglia a iesit din ue? happy

| tudorvolcano a răspuns:

Pentru că e în imediata noastră apropiere.

Europenilor nu le pasă când un stat din Orientul Mijlociu este invadat, dar când vine vorba de un stat din apropierea lor, lucrurile se schimbă, pentru că le este teamă de faptul că armata rusă va fi mai aproape de ei, și va fi într-o poziție mai bună de atac.

În lumea musulmană, musulmanii sunt puternic împotriva SUA, ard steagul Americii la aproape orice protest, nu degeaba au petrecut în ziua cu atentatul de acum 21 de ani.
În schimb, puțin le pasă lor de Ucraina, cum și occidentalilor puțin le pasă de statele din Orientul Mijlociu.

Simblu ca „bună ziua".

Răspuns utilizator avertizat