| verissima a întrebat:

De ce documente are nevoie o persoana ca sa ajunga in Romania din R. Moldova in vizita? e nevoie de viza?

Răspuns Câştigător
| anastasia90 a răspuns:

Pentru a intra in Romania ai nevoie de viza, asta se face pe baza unei invitatii de viza facuta la un notar public din Romania de catre persoana la care urmeaza sa mergi in Romania. Pentru a intra in Rep. Moldova nu ai nevoie de nici un fel de viza, ai nevoie doar de pasaport!

3 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Da, pentru a merge din Romania in Republica Moldova (si invers) este nevoie deviza, din pacate.

| IubescRapidBucuresti a răspuns:

viza

| GeoD009 a răspuns:

Intrati pe www.licitatiijuridice.ro si aici vezi gasi un avocat
specializat pentru probleme dumneavoastra.