| Ukaya a întrebat:

De ce dupa ce citu a dat afara usr si avem alt ministru al sanatati romani au inceput sa se vaccineze dar cu usr la conducere nu se mai vaccina nimeni? nu e si vina lor? si vina pnl ca nu i-a dat afara mai repede

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Oamenii nu s-au vaccinat si nu se vaccineaza in functie de cine este ministrul sanatatii, ci din propria convingere ca este bine sa te vaccinezi.
Acelasi ministru a fost cand s-au vaccinat peste 100.000 zilnic ori s-au vaccinat numai cateva mii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde ai aparut si tu cu logica ta in ultimele zile?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Putea sa se dea afara si singur Citzu, acum idiotii se vaccineaza in marea lor parte DE FRICA. Aia care au suficienta minte cit sa isi dea seama ca treaba e nasoala, ca restul... si nu e de vina nici Citzu in mod special, nici vreun partid anume, ci TOTI care s-au ocupat de distrugerea invatamintului in ultimii 32 de ani!

| Holiday a răspuns:

Romanul nu se mai vaccina pentru ca multi aveau impresia ca s-a terminat cu pandemia dupa ce numarul de cazuri scazuse mult. Nu mai vorbim de tot felul de imbecili care au promovat idei antivacciniste. Acum, unii dintre ei, au inteles ca nu e de gluma si ca au fost prosti. Oricum, un numar relativ important de antivaccinisti de fapt sunt vaccinati, dar promoveaza astfel de idei pentru ca le aduc fani, voturi, like-uri, influenta, etc, de la multimea de romani fraieri care se uita in gura lor si le iau de bune tampeniile. Adica nu toti antivaccinistii sunt prosti, unii doar isi vad de interesele lor pe seama imbecililor.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cum hoc ergo propter hoc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu te auzi? Romanii se vaccineaza in functie de cine este la conducere? Romanii nu sunt interesati de sanatatea sau de viata lor daca e usr pe-acolo? Mari idioti mai sunt unii.