| AlexDorinel a întrebat:

De ce in Germania și Anglia străzile sunt goale deșii au o densitate a populatiei mai mare decât a Romaniei.

La noi sunt pline străzile oriunde ai fii.
La aia nu umbla nici dracu,toți in case,și câteva masini

Și vorbesc de vremuri normale, nu de pandemie

26 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu sant goale. Trafic e constant. Au mai multe autostrazi si nationale cu 2 benzi pe sens.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns:

In Londra ai fost? Mergi acolo si iti vei schimba parerea.

| MihaelaDart a răspuns:

Total neadevarat. Mereu aglomeratie sunt pe strazi. Raceala oamenilor nu are nici o treaba cu plimbarea pe strazi.
Cat am locuit in Germania, la orice ora din zi era aglomerat si cu toate am locuit intr-un orasel de vreo 80.000 de locuitori.

| Emazio a răspuns:

Nasol la ei daca e asa desi nu cred, eu cand ma uitam pe google maps era plin pe strazi la ei. In Spania si Turcia e mai plin decat la noi

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca lumea din Germania stau in casa, pe pandemie!
Lumea este civilizata si a inteles ca numai stand acasa, pot sa previna infectarea si transmiterea si sa incheie pandemia.

Acelasi lucru s-a intamplat in Australia si timp de 3 luni de zile nu a mai existat nici un caz de covid.
De curand au revenit din strainatate cativa australieni, care s-au dovedit a fii infectati (desii dusi direct in carantina), cumva au reusit sa infecteze personalul hotelului unde au stat si acum sunt 20 de cazuri active. Ma rog, asta este in statul Victoria, adica in sudul Australiei, dar acum tot orasul este inchis, din cauza a 20 de infectati.
asta ca sa intelegi ce masuri drastice si rapide se iau in starinatate doar pentru cateva cazuri si cum se tine sub control pandemia.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu-i adevarat! A durat 3 luni pana au bagat lumea in carantina si cu toate astea nu a fost strictete, fiindca lumea a luat in ras si si-au batut joc de pandemie, iesind zilnic sub tot felul de pretexte, sa se plimbe, sa vada preturile la cine stie ce piete, sa iasa cu iubita, iubitul samd.
Nici nu sufera comparatie incapatanarea si prostia celor din Romania cu ce s-a intamplat in strainatate, unde nu vedeai tipenie de om pe strada, cel putin pentru 6 luni de zile.
Noi am stat in carantina si izolati, fara sa ne vizitam cu nimeni, din martie 2020 pana la sfaristul lui decembrie 2020.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Incorect!
daca tinerii ies si se infecteaza, se intorc acasa cu virusul si isi omoara parintii si bunicii.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca Germania este setata ca si Australia, ca oameniis a nu iasa pe starzi, ci la munca, acasa, si ocazional la cumpaarturi. In weekend se merge la distractie prin parcuri, la restaurante, cu copii pe la cluburile sportive si cam atat.
Nici aici nu umbla nimeni pe jos. Toti avem masini, toti ne deplasam cu masina unde avem nevoie si ne intoarcem in casa noastra, stand practic in casa sau curtea noaatra, nu ca tigani la colt de strada (sau de bloc).
Aici nu vei vedea niciodata pe nimen, i iesind afara sa sparga seminte, in fata blocului sau la colt de strada, grupuri de copii, tineri sau batrani.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Loool, asa e ca tu nu ai iesit din oras de la tine niciodata nu?

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns:

Străzi goale?

uite una, la nimereală, aici:

https://www.webcamtaxi.com/en/england/london/london-traffic.html

e goală?

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru sierra1):

Cred că avem de-a face cu AlexDorinel roboțel căci ia uite ce avem noi aici https://www.tpu.ro/......i-toti-in/

| sierra1 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Da, i-a secat imaginația

| Lukasssz a răspuns:

Daca ai fost in orase d-alea din Anglia sau Germania cu doar 2000-3000 de oameni normal ca strazile sunt goale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eronat. De unde ai tras concluzia asta? Despre ce parte din Anglia și Germania și ce parte din România vorbim? Te asigur că sunt mult mai mulți oameni pe străzile Londrei decât ale Bucureștiului, deci implicit mai mulți și decât în restul țării. Du-te undeva prin munți să vezi acolo ce oameni sunt laughing Deci, nu îți putem oferi o explicație la o premisă falsă.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce face lumea prin Germania, dar in Anglia in schimb lumea iese din casa mai des decat romanii. Englezii ies la terase, la restaurante, la mall, in parcuri la picnic...
Romanii ies din casa ca sa mearga la munca.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum să vadă lumea când el "iese" doar pe TpU. laughing

| Feri5 a răspuns:

În primul rând scrie corect "deșii" și "ai fii" și apoi îți dai seama de ce pui atâtea întrebări happy

| SociopatuI a răspuns:

Wtf? Nu exista asa ceva. Uita-te aici britanici ce aglumeratie au:
https://youtu.be/on19whJ3D0I