| Ukaya a întrebat:

De ce in tari cu 0 vaccin e covid mai putin decat la noi unde totusi sunt ceva vaccine facute la oameni?

3 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Care e rostul acestei intrebari? Nu exista nicio tara cu 0 oameni vaccinati. Iar daca exista o tara atat de rupta de restul lumii incat nu primeasca vaccinul, probabil ca nici covidul nu a ajuns acolo.

| Ukaya explică (pentru VoidEternal):

Ba da uite-te in africa sau asia sunt multe

| VoidEternal a răspuns:

Https://www.statista.com/......worldwide/

De ce o fi mai putin covid in Congo? Cine are bani de teste? Oricum mor oamenii pe capete din 1000 de alte motive.

Orice tara cat de cat dezvoltata, care are industrie, turism, in care se circula liber are cazuri de covid si are si un procent al populatiei vaccinat.

Daca tot cauti asocieri, de ce nu te uiti la rata redusa de raspandire a covidului in tarile cu populatia vaccinata in procent mare? Ai de 10 ori mai multe exemple, nu trebuie sa cauti cati oameni s-au vaccinat in Papua Noua Guinne ca sa iti gadili singur simtul conspirationist.

Uitati-va la lumea civilizata nu la salbatici, in puii mei.