| anonim_4396 a întrebat:

De ce în toate reclamele televizate, cât și-n cele netelevizate apar mereu și mereu femei?
De ce în revistele de life style apar femei mai mult sau mai puțin seducătoare cu priviri pofticioase?
Așazisele dive!
De ce știrile, emisiunile, cât și alte programe televizate sunt prezentate de femei cât mai atrăgătoare?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ți se pare ție că au priviri pofticioase.

| Drimmero a răspuns:

Strategie de marketing se numeste, iar femeile la randul lor sunt tot oameni, e normal sa isi faca aparitia in cat mai multe domenii sau mai bine zis peste tot.

| mi25 a răspuns:

Sunt atatea motive! Eu prezint doar unul.
- Reclamele si modul de prezentare a unor emisiuni sunt marketing.
- Cine se uita mai mult la acestea: barbatii sau femeile?
In marketing se urmareste intotdeauna cine sau care este tinta reclamei, prezentarii.

| Silwian a răspuns:

Pe tenta erotica ...au prins la public și le merge bine!?