| AlexDorinel a întrebat:

De ce lumea nu mai cumpără Dacia?
Acum multi ani numai Dacia Logan și Sandero vedeam pe străzi, acum vad numai VW și Bmw.

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

BMW si VW poti cumpara mai ieftin decat Dacia noua.

| romeo78 a răspuns (pentru Bula):

Da, dar multe exemplare sunt achiziție a unor flote de mașini, în principal companiile de taxi, distribuție la domiciliu, mașini de serviciu.
Dacă cifrele de vânzare erau reflectate în principal la persoanele fizice, aveam astăzi Dacia Dokker generația a doua, nu Renault Express.
Iar, referitor la Volkswagen, BMW, după 100 de mii de kilometri, aduse de samsari, pur și simplu sunt coșciuge cu motor.

| Bula a răspuns (pentru romeo78):

Conteaza sa fie "de firma" si sa fie ieftin.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-s mai ieftine si se dau aproape de pomana VW si BMW-urile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iar intrebi prostii?
Nu te ai saturat?

in 2020 Dacia a vandut cele mai multe masini in Romania

cat VW, Skoda, Renault, BMW, Mercedes, Ford la un loc

| sierra1 a răspuns:

"De ce lumea nu mai cumpără Dacia?"

ce vorbești străine, ia vezi aici:

https://www.mediafax.ro/......0-19938908

| Catrice a răspuns:

Ca este săraci.
De ce sa nu dea ei 1000-2000€ pe una straina și sa dea puțin mai mult pe o Dacie, mașină de săraci?hee hee

| Frank51 a răspuns:

E aiurea să zici că nu cumpără când se vând zeci de mii de exemplare. Te raportezi la nimic ca de obicei.

| johnnny123 a răspuns:

În primele 11 luni ale anului 2020 au fost vândute în România 110.337 de autoturisme noi, dintre care 34.577 (31.33%) au fost Dacia. Dacia este asadar liderul detasat la vanzarile de masini noi in Romania, reprezentand aproape una din trei masini vandute.

Faptul ca ai vazut doua BMW-uri cand ai iesit sa te plimbi cu tricicleta nu inseamna ca nu se mai cumpara Dacia.

| Lukasssz a răspuns:

Conteaza firma man oamenii prefera firme "bmw, merceds, audi" decat sa cumpere o dacie noua (care costa mai multe ca celelalte).

| CrIsTiNaAlE a răspuns:

Lumea nu mai este ce a fost odată. Acum le este rușine dacă au Dacia... Dacă înțelegi ce spun. (asta cred eu)

Răspuns utilizator avertizat