| AlexDorinel a întrebat:

De ce lumea nu se mai înghesuie să cumpere mașini Dacia ca pe vremuri?

Cred că în 10 ani o să vad pe strada numai Mercedes, BMW și Tesla.

Dacia moare ușor ușor trebuie să recunoaștem toți.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca nu arata bine, nu atrage design.ul modelul vechi 1310 de ex arata mult mai bine fata de modelul actual sau dacia solenza in rest niste batai de joc

| mgtow a răspuns:

Vezi ca eu prefer toyota sau honda. Ma bate gandul la urmatoarea masina pe curent sa vad ce imi place mai mult desigur sa aiba 3 usi

| Violleta2022 a răspuns:

Ba se inghesuie, fiindca inca este cea mai vanduta masina din Romania, ca masina noua, nu vechiturile aduse din Gremania, Belgia si alte tari europene.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La intrebarea cealala despre Dacia vreo 8 persoane ti au spus ca e marca cea mai vanduta in Romania si ca face vanzari cat marcile de pe locul 2-8 la un loc. Care parte de acolo ai ratao si nu ai inteles-o? Ca iti mai explicam odata.

| Frank51 a răspuns:

Da, trebuie să recunoaștem, că ai o problemă de natură psihiatrică...

| Zuzu1991 a răspuns:

Dacia = daca ai cap ia altceva tongue~~~~~~~~~~~~

| romeo78 a răspuns:

Hahaha! În 10 ani nici nu va mai conta marca mașinii atât timp cât motoarele electrice vor fi universale pe toate mașinile.
Se vor duce vremurile când fiecare marcă avea semnătura sa audio.
Toate vor avea limitare de viteză, toate se vor încărca la priză.
Eventual vor mai apărea cu hidrogen.
Iar, Dacia în 10 ani va fi electricată complet. Deja semnalul e dat. Logan 3, Sandero 2 fără diesel, motoare mici, grupul Renault a decis o limitare de viteză la 180 km/h cred. Deja se zvonește de un hibrid pe Duster Facelift, Dacia de 7 locuri.
Avem deka o Dacia electrică.
Iar pentru cei care critică că Dacia Spring e făcută în China, și celelalte mărci cu renume tot din China aduc motoare sau componente pentru motoarele electrice.
Eventual peste 10 ani vor deveni de colecție mașinile cu motor termic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ce masina ai? Dacia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa isi ia lumea Dacia, cand au de alea dintre atatea variante? Chiar si cei cu un buget mai mic, tot au destule variante si nu cred ca prima masina care le vine in minte este Dacia

| AlinMrs a răspuns:

Nu, ai sa vezi numai Tesla
Sau cei care reusesc sa se converteasca full ev laughing

| yungandreigawd a răspuns:

Suntem in anul 2021, s-au dus vremurile alea in care toti aveau Dacia.