| LanguageMaster a întrebat:

De ce magistratura devine din ce în ce mai puțin atractivă pentru tinerii juriști?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu daca este asa, n-am vazut o statistica in acest sens.
In orice caz in magistratura se intra greu, este un examen greu de admitere in INM, invatatura grea si examen greu de absolvire. Urmeaza perioada de stagiu si abia apoi devin judecatori si procurori.

2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Se intra foarte foarte greu si este mult de invatat. Timpul este foarte scurt.

| Yurisa a răspuns:

Pentru ca s-au uitat prea mult la "Suits" si vor toti sa fie avocati laughing